PIĘKNY UŚMIECH –to gwarancja dobrego samopoczucia i pewności siebie. To sukces w życiu osobistym i zawodowym. Polska uchodzi za kraj smutnych, mało uśmiechających się ludzi Może przyczyna tkwi w naszych zębach?

Wady zgryzu to nie tylko problem estetyczny, ale również poważny problem zdrowotny, to :

– większa podatność zębów na próchnicę
– większa podatność na choroby przyzębia
– większe narażenie na urazy (złamania lub wybicia siekaczy)
– nieprawidłowy rozwój szczęk czasami doprowadzający do widocznych defektów symetrii twarzy
– nieprawidłowe obciążenie zębów doprowadzające do starcia patologicznego lub rozchwiania
– nieprawidłowe obciążenie stawów skroniowo – żuchwowych
skutek to przedwczesne zużycie, a nawet utrata zębów.
U małych dzieci korekta wad zgryzu odbywa się za pomocą aparatów ruchomych, które doskonale nadają się do leczenia wad zgryzu w okresie rozwojowym Ich działanie opiera się na wykorzystaniu sił fizjologicznych, bardzo korzystnych dla prawidłowego rozwoju narządu żucia. Wyniki starannie prowadzonego leczenia aparatami ruchomymi są zawsze trwałe.

U osób starszych stosuje się aparaty stałe. Leczenie nimi przynosi doskonałe efekty. Piękne, białe, proste zęby to dziś często konieczność.

Proste i ładne zęby wymagają doboru odpowiedniego aparatu. Założony na zęby aparat może być prawie niewidoczny. Proponujemy
aparat porcelanowy ( ceramiczny ) który jest w naturalnym kolorze zęba. Mamy również w ofercie przezroczyste zamki kryształowe ( szafirowe), które szczególnie polecamy osobom o wysokich wymaganiach estetycznych.