NOWE MOŻLIWOŚCI WYGŁADZANIA ZMARSZCZEK

 

Słowo BOTOX® kojarzy nam się nieodparcie z wygładzaniem zmarszczek – i słusznie – ale to tylko jedno z wielu zastosowań toksyny botulinowej.

Proteina botulinowa (czyli popularna toksyna botulinowa) jest powszechnie wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny – neurologii, okulistyce, dermatologii, urologii… Wieloletnie badania kliniczne udowadniają całkowite bezpieczeństwo stosowania tej substancji. Nie dziwi zatem fakt, że BOTOX® staje się środkiem coraz bardziej popularnym i częściej stosowanym.
Zabiegiem,właściwie z już pogranicza tradycyjnej medycyny i medycyny estetycznej jest wykorzystywanie BOTOX-u jako środka zapobiegającego nadmiernemu poceniu. Hyperhydrosis czyli nadpotliwość to dość powszechna przypadłość, która może mieć różne podłoże – zarówno psychologiczne jak i wynikające z choroby. Tak zwana miejscowa potliwość, która dotyczy stóp, dłoni i pach to zmora wielu z nas. Często jest źródłem problemów psychologicznych i zahamowań w kontaktach międzyludzkich. Wilgotne dłonie, czy mokre ślady na ubraniu zwiększają stres, a ten z kolei powoduje jeszcze bardziej obfite pocenie. Ponieważ komfort psychiczny jest integralną częścią udanego życia prywatnego
i zawodowego, konieczne jest sięganie po różne środki zapobiegawcze. BOTOX® bywa ratunkiem dla wielu osób, które dotąd bezskutecznie walczyły z tą przykrą dolegliwością.

Dopełnieniem wygody emocjonalnej jest niewątpliwie poprawienie wyglądu zewnętrznego. Pragnienie piękna, zbliżenia się do ideału lub choćby jego namiastki, jest marzeniem wielu z nas. Wygładzone, pozbawione skaz twarze z okładek kolorowych magazynów są dodatkową pokusą i wyznaczają często trudne do osiągnięcia standardy. Jednak w dzisiejszych czasach poprawianie natury stało się możliwe, a nawet więcej – w wielu środowiskach okazuje się być czynnością zupełnie normalną. Tak jak naturalne jest kupno nowej, wygodniejszej kanapy czy telewizora o lepszej jakości dźwięku i obrazu, tak samo coraz mniej dziwi chęć poprawienia swojego wyglądu. I tu również znajdujemy zastosowanie dla toksyny botulinowej, coraz powszechniej wykorzystywanej w medycynie estetycznej. Odświeżeniu zmęczonej i pozbawionej blasku młodości twarzy służą prawie bezbolesne zabiegi iniekcji BOTOX®-u. BOTOX® wygładza zmarszczki. Jest stosowany w celu likwidowania tzw. „kurzych łapek” czyli zmarszczek wokół oczu i zmarszczek czołowych. Coraz powszechniej stosowany jest również w wygładzaniu zmarszczek nosowo–wargowych, tzw. „zmarszczek palacza” oraz linii szyi. Jest skuteczny w leczeniu asymetrii twarzy i anomalii podbródkowych. Wraz z wypełniaczami można go stosować w modelowaniu wyglądu twarzy. Wieloletnie doświadczenia z wykorzystaniem proteiny botulinowej w lecznictwie, spowodowało znaczne zwiększenie zaufania do tej metody poprawiania wyglądu. Zastrzyk z botuliny, znany w medycynie estetycznej od ponad 20 lat jest nadal najszybszym zabiegiem odmładzającym a jego popularność nieustannie wzrasta.