Koniecznością jest uzupełnienie nawet jednego utraconego zęba, gdyż zapobiega ono przemieszczaniom pozostałych zębów oraz przywraca równowagę zgryzową.

Statystyki podają, że niemal każdy dorosły obywatel naszego kraju ma niekompletne uzębienie. Czasem brak nam jednego zęba, czasem nawet kilku. Ilość ubytków rośnie wraz z wiekiem badanych. Jest to poważny problem estetyczny oraz medyczny. Ubytki powodują, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, inaczej rozkładają się siły i naprężenia zgryzu, zakłócone są funkcje żucia. Nie możemy także bez skrępowania uśmiechać się. Pacjentom, u których stwierdzono przeciwwskazania lub którzy z różnych przyczyn nie zdecydują się na rekonstrukcje implantologiczne, proponujemy usługi protetyczne. W pracach protetycznych korzystamy z materiałów tytanowych, lepszych i nowocześniejszych od tradycyjnego złota czy srebra. Jako pionierzy w tej dziedzinie wprowadzamy także dwutlenek cyrkonu, materiał protetyczny, który prawdopodobnie okaże się następcą tytanu.
Zależnie od ilości i rozmieszczenia ubytków dobieramy najbardziej odpowiedni rodzaj protezy. Mogą one mieć postać wkładów koronowo-korzeniowych, (gdy istnieją zdrowe lub wyleczone kanałowo korzenie rekonstruowanego zęba); mogą to też być mosty, czyli porcelanowe zęby wstawione w miejsce brakujących dwóch lub trzech sąsiadujących ze sobą, wsparte z boków na zdrowych zębach własnych. Gdy brakuje korzeni i nie ma możliwości zawieszenia protezy na sąsiednich zębach, oferujemy Pacjentom protezy wyjmowane. Należą do nich najbardziej popularne protezy akrylowe oraz nowocześniejsze protezy szkieletowe o sztywnym układzie, doskonale ochraniające dziąsła.

Stałe (czyli niewyjmowane) uzupełnienia protetyczne to korony lub mosty. Pojedynczą koronę można osadzić na odpowiednio przeleczonym kanałowo korzeniu zęba. W przypadku całkowitej utraty zęba konieczne jest szlifowanie co najmniej dwóch, sąsiadujących z luką zębów i wykonanie tzw. mostka czyli koron połączonych ze sobą. Korony i mosty dopasowane są do własnych zębów pod względem koloru i kształtu zapewniając zupełnie nierozpoznawalne uzupełnienie utraconych zębów. Wykonywane są z ceramiki zapewniającej wysoka estetykę oraz długotrwały efekt. Wykonujemy wszystkie rodzaje koron porcelanowych, zarówno na metalu jak i najnowocześniejsze korony bezmetalowe, pozwalające uzyskać najlepsze efekty estetyczne.

Ruchome uzupełnienie protetyczne
Wyjmowane i zakładane samodzielnie przez pacjenta. Prawidłowa funkcję żucia mogą odtworzyć tylko stabilne protezy, dlatego też proponujemy Państwu całą gamę protez, mocowanych za pomocą zamków, zatrzasków, koron teleskopowych i innych elementów, które eliminują ruchomość i wypadanie protezy, poprawiające komfort jej użytkowania. Zaletą tego typu protez jest również ich wysoka estetyka, gdyż elementy mocujące są schowane wewnątrz protezy.